Reducie na stulecie

Reduta. Nowe fragmenty – seminarium, konferencja, czytanie i wystawa

28 i 29 listopada 2019 w Instytucie Sztuki PAN

Instytut Sztuki PAN zaprasza na zorganizowane w stulecie powstania Reduty wydarzenie, które odbędzie się 28 i 29 listopada 2019 w Pałacyku Radziwiłłowej przy ul. Długiej 26 w Warszawie. Program obejmuje seminarium, konferencję naukową, performatywne czytanie i otwarcie wystawy Redutowcy i Osterwa w Instytucie Sztuki PAN.

Afisz wydarzenia

Program

28 listopada 2019
SEMINARIUM

Pałacyk Radziwiłłowej, Sala Sobieskich

29 listopada 2019
KONFERENCJA

Pałacyk Radziwiłłowej, Sala Konferencyjna


WYSTAWA FOTOGRAFII
Redutowcy i Osterwa w Instytucie Sztuki PAN

W stulecie powstania teatru Reduta przypadające 29 listopada 2019 roku Instytut Sztuki zaprasza na wystawę fotografii przywołującą spotkanie z okazji ćwierćwiecza śmierci jej twórcy – Juliusza Osterwy. Uroczysty wieczór poświęcony Osterwie i Redutowcom miał miejsce 10 maja 1972 roku w Instytucie Sztuki PAN. Organizatorem był dyrektor Instytutu prof. Juliusz Starzyński, a udział w nim wzięli Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Grotowski, Redutowi aktorzy, a także Elżbieta Osterwianka i Monika Żeromska, córka autora sztuki Uciekła mi przepióreczka. Pod kierunkiem Tadeusza i Ireny Byrskich przygotowano czytanie dramatu Zbigniewa Herberta Jaskinia filozofów, w którym autor kreował postać Sokratesa. Wystawa przypominająca tę uroczystość prezentowana będzie w siedzibie Instytutu Sztuki PAN od 28 XI 2019 do 30 I 2020.

Wydarzenie zorganizowane przez Instytut Sztuki PAN w ramach cyklicznego seminarium „Nowe fragmenty” we współpracy z Polską Kompanią Teatralną, dofinansowane przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski.

Wróć do strony głównej

Zobacz wszystkie aktualności